Keresés

Részletes keresés

Nuwanda Creative Commons License 1999.03.08 0 0 52
Szeretnék ezúton bocsánatot kérni a gyengébb nem minden hön szeretett képviselöjétöl, de íme a magyarázataim, hogy miért maradt ki az életemböl ez az egész:

1. Egyszerüen nem tartottam egy picit sem eredetinek, hogy csak mert ezt csinálja mindenki, azért nekem is bájologni és virágcsokrozni kéne.

2. Ezen kívül teljesen igazságtalannak érzem ezt az ünnepet, mert valóban egyoldalú, úgy kell ajándékozni, hogy a másik fél semmit sem tett érte. Az a magyarázat, hogy "nagy általánosságban" aki megérdemli, az megérdemli, szerintem teljesen ésszerütlen. Egy szokásvirágtól nem hiszem, hogy jobban érezné magát az, aki megérdemli, mint az, aki nem... Emlékeztetnék rá, hogy az anyák megérdemlik az Anyák napját, szülinapja mindenkinek van (kölcsönös), a Karácsony az közös, a házasság pedig kemény dolog (tolerálni kell :) A Nönap meg igazságtalan és mesterkélt.

3. Végül, de nem utolsó sorban: most tudtam meg, hogy ma van...
(Visszafelé fejlödök, Valentin napot már aznap délután ötkor megtudtam...)

OWO Creative Commons License 1999.03.08 0 0 51
Igen, igazad van. Tényleg, miért nincs férfinap ? És, ha már itt tartunk, az Anyák naja mellett miért nincs Apák napja ? Szerintem a férfiak, az apák sem rosszabbak a nőknél, anyáknál. Nagyon egyoldalú ez a köszöntősdi, pedig egyikünk sem tud meg lenni a másik nem nélkül.

Virágot pedig egy NŐNEK lehet adni -sőtt az az igazi- nem csak nőnapkor.

A Törzsasztal HÖLGY tagjai fognak is tőlem kapni változó rendszerességgel a JELENLÉTI ÍV-2-ben, mint most is láthatják, ha elnéznek oda.

Bye: OWO

Előzmény: J_J (48)
Egérke Creative Commons License 1999.03.08 0 0 50
Hát éppen ezt írtam az előbb is, hogy szerencsésnek érzem magam, mert elég gyakran gondolnak rám mint nőre.

A húsvétot is nagyon várom ám! Locsolás, tojás... ;o)

Előzmény: jégtörő (45)
Árpi Creative Commons License 1999.03.08 0 0 49
Ugyan már! Nőnap! Az is valami? Várjátok csak meg a húsvéti locsolkodást! ;o))))
J_J Creative Commons License 1999.03.08 0 0 48
Ez a nőnap nagyon kétoldalú dolog:
Egyrészt nagyon jól esik egy nőnek (nekem is), amikor megtisztelik egy kis virággal nőnap alkalmából.
Másrészt felmerül a kérdés, hogy a férfiak egy része miért csak ekkor veszik észre, hogy nők vagyunk. Bocs, nem akarok senkit megsérteni. Pontosítok. Tehát, ha csak azért köszönt meg valaki márc. 8-án egy nőt, mert a naptári szerint (a francba már megint) nőnap van, akkor nem sok értelme van a dolognak. Ha azonban azért mert elismeri azt, amit nőként tesz és vállal, akkor pedig nincs igazán szükség arra, hogy kinevezzünk erre egy napot, mert ezért bármikor lehet köszönetet mondani. Ezen az alapon pedig jogos lenne a férfinap is.

Munkahelyi nőnapokról még csak hallottam, de állítólag egész jól el szoktak rajta mulatozni (beszélgetés, italozás) a férfiak.

A virágboltosok pedig ilyenkor alapozzák meg az egész évi nyeresgük egy részét. (Milyen igazuk van!)

tomco Creative Commons License 1999.03.08 0 0 47
latod nalam 3 van, es megsem anyagi csod, mert en par nappal korabban vasarolom meg a viragot. ugyis cserepest veszek, azt meg tudom en is ontozni
Előzmény: tata (7)
mekklátja Creative Commons License 1999.03.08 0 0 46
Egyetértek.

Csak azt nem értem, ezt miért a fújolóba kell betenni. :(((

mekkÜdv

Előzmény: HJM (43)
jégtörő Creative Commons License 1999.03.08 0 0 45
Éljenek a nők !!!
De miért csak pont ma ???
Előzmény: Egérke (40)
Egérke Creative Commons License 1999.03.08 0 0 44
Tökéletes! Ezzel így pont elégedett leszek én is. Biztos jó hideg a pezsi! ;o)
Már csak egy kis kellemes zene hiányzik...
Előzmény: HJM (43)
HJM Creative Commons License 1999.03.08 0 0 43

Minden nőnek!

Bugi néni Creative Commons License 1999.03.08 0 0 42
Bugi bácsi!
Köszönöm szépen a virágot!!!!!!!!!!
(Ha május 1. az apák napja, akkor az idén még sajnos nem tudunk megünnepelni...)
Előzmény: Bugi bacsi (39)
originalqszi Creative Commons License 1999.03.08 0 0 41
Ha a nőnap pfujjjj, akkor ünnepelj Zoltán napot:-)))) a Zoltánokat úgyis háttérbe szorítottáka nőnapok:(((((
Egérke Creative Commons License 1999.03.08 0 0 40
Én a munkahelyi ünneplést nem szeretem. Semmi közük hozzá, hogy én nő vagyok! Viszont azt nagyon szeretem, ha a "hozzámtartozók" "megünnepelnek". Nagy ünneplésre számítok ma is ... ;o)
Különben igazából akkor érzem hogy nőként elismernek és tisztelnek, amikor dátumtól, alkalomtól függetlenül virágot kapok. Hál' istennek elég gyakran megesik! :o)))
Bugi bacsi Creative Commons License 1999.03.08 0 0 39
Bugi néni!
Nonap alkalmabol virtualis virag Neked!
Apák napja pedig legyen majus 1.
Bugi néni Creative Commons License 1999.03.08 0 0 38
Mamához hasonlóan én sem érzem megalázónak a nőnapot, sőt... Még emlékszem, milyen büszkeséggel töltött el, mikor apukám életemben először virággal lepett meg nőnapon. Ráadásul nagyon is jólesik, ha az ember ilyenkor, tavasz kezdtén virágot kap. Az egy másik lapra tartozik, hogy a virágosok ezt a napot gátlástalanul kihasználják. Persze az is érthető, hogy a hímnemű egyedeknek mindez nyűg és a zsebük is elég rendesen megsínyli. Én minden esetre a jövőben is örülni fogok, ha nőnapon virággal kedveskedik a párom, de nem várom el.
Apák napja - szerintem jogos lenne bevezetni és biztos vagyok benne, hogy gyermekem születése után (ha minden jól megy még az idén) kinevezek egy napot, melyen valamivel meglepjük majd az apukáját.
heki Creative Commons License 1999.03.08 0 0 37
Az ünnep valahol misztérium.
Azt eldönteni, hogy az igazi ünnepeknek van-e"világegyetemes" jelentősége nem az én tisztem eldönteni. De felhívom többek figyelmét, hogy a legtöbb (nem állami) ünnep valahogy kapcsolatban áll a természettel. (karácsony: téli napfordulókor, húsvét: nap-, és holdnaptár közös használatával kijelölt tavaszi ünnep is, stb.) Ezek a napok ősi pogány ünnepek romjain épültek fel, ami nem bűn, hanem erény: valami azért megmaradt a régiből is.
A nőnap ebbe a sorba annyira illik, mint mondjuk a gyereknap, illetve a pedagógusnap.( Március 15. se rossz, mert szegény Petőfi azt hiszem sírva fakadna ennyi államiság láttán.)
Nőnap: kín a férfiaknak, mert nem tudják, hogy mit mondjanak, ráadásul.
Tényleg, mit, ami őszinte, és nem cseng hamisan?
mekklátja Creative Commons License 1999.03.08 0 0 36
:o)))
Előzmény: Mama (35)
Mama Creative Commons License 1999.03.08 0 0 35
Én szeretem a nőnapot.
Nem érzem megalázónak, de nem
is ettől érzem magam nőnek.
Mama
mekklátja Creative Commons License 1999.03.08 0 0 34
Kedves jégtörö!

"Úgy veszem észre az itt megnyilatkozó hölgyek sem rajonganak a nőnapért.
Legyen ez a legfontosabb érv ellene."

Hááát! Ha ez az, akkor ölég rosszul állsz...

"Mindenesetre a nőnap sem jelentős történelmi eseményhez nem kötődik, sem megállíthatatlan, alulról jövő népi kezdeményezés nem előzte meg."

Szerintem + igen. Viszont jó néhány, ma érvényben lévö okosság + nem. Akkor most mi van? De ez, asszem, inkább offtopic...

Előzmény: jégtörő (32)
sosav Creative Commons License 1999.03.07 0 0 33
NA,hat pont azért mert szegény fejem ugy ki lett oktatva,de én viccnek szantam(ironia).HA a az emlitett kartacs atnéz akkor én megyek innen,mert ha jol lattad ott sem alltam le vitatkozni.:-)))én is csokollak
Előzmény: mekklátja (31)
jégtörő Creative Commons License 1999.03.07 0 0 32
mekklátja !
Úgy veszem észre az itt megnyilatkozó hölgyek sem rajonganak a nőnapért.
Legyen ez a legfontosabb érv ellene.

Mindenesetre a nőnap sem jelentős történelmi eseményhez nem kötődik, sem megállíthatatlan, alulról jövő népi kezdeményezés nem előzte meg.

Előzmény: mekklátja (29)
mekklátja Creative Commons License 1999.03.07 0 0 31
Jajajajaj, kedves sosav!

"tuttttam am azzal a kis noi agyammal am...."

Eztet mekk most miért kelletett?

És ha Gombperec kartács átnéz ide???

mekkÜdv

Előzmény: sosav (30)
sosav Creative Commons License 1999.03.07 0 0 30
eztet én am mindet tuttttam am azzal a kis noi agyammal am....Szoval komolyabban,tisztaban vagyok mindezzel,azért kosz,azért sem szeretem.:-))
Előzmény: mekklátja (26)
mekklátja Creative Commons License 1999.03.07 0 0 29
Kedves jégtörö!

"Valaki a nőnapot szereti, valaki a nőket."
Hát ennek se füle, se farka, szerencsére mondatod második felében ezt te is belátod. Egyetértek.

Örülök, hogy te ennyire ismered a történelmet, bár szinte restellkedve vallod be. Ne restelld, nem szégyen az. Az okok tekintetében persze eltér a véleményünk, ezt éppen alább fejtettem ki.

"Az az ünnepelni való nap, ami jelentős történelmi eseményhez fűződik, vagy hosszú idő alatt spontánul alakul ki."

Nyilván politikai megítélés kérdése, mit tartasz Te kiemelkedö történelmi eseménynek és mit én. Úgy hogy magában véve ilyen formában ez a kijelentés számomra nem értelmezhetö. Másrészröl: nem tudom, van-e olyan ünnep, amelyik "spontánul" alakult ki. Ha tudsz, modj ilyet. légy szíves!

mekkÜdv

Előzmény: jégtörő (25)
másikegylány Creative Commons License 1999.03.07 0 0 28
Már előre látom azokat a giccses lassított képeket, amiket ilyenkor a TV-ben adnak rólunk halk alákent andalító zenével...

Szerintem minimum az kellene legyen a feltétele a (hó)virágadásnak, hogy előtte be kell írni a "nővé válni egy hétre"-topicba. Azt őszintébbnek tartom.

oo Creative Commons License 1999.03.07 0 0 27
Ha éljen a nemzetközinőnap, akkor
éljenek a nemzetközi nők!
mekklátja Creative Commons License 1999.03.07 0 0 26
Kedves sosav!
Lehet buta dolognak tartani a nönapot, ez mindenkinek szíve joga. Csakhogy: nem árt emlékezni arra, hogy ez az ünnep onnan ered, hogy volt olyan idö, amikor a nök _valóban_ nem voltak egyenjogúak - nem mintha ma teljes mértékben azok lennének -, s az egyenjogúságért folytatott harcuknak adott nyomatékot a ma egyszerüen nönapként ismert, e harccal vállalt szolidaritás jelképeként ünneppé nyilvánított március 8. Úgy gondolom, jégtörö kartács éppen ezért aposztrofálja ezt úgy, mint "kommunista ünnep".

A történelmet persze nem kötelezö ismerni, de ha én nö lennék, még ha ellenérzéseket is váltana ki bennem az ünnepnap kommercializálódása - ami mellesleg ugyanúgy jellemzi a karácsonyt, húsvétot stb. - nem tiltakoznék az ellen, hogy a ma már (legalább is olyan mértékben) kevésbé idöszerü egyenjogúságért folytatott harc egykori ünnepe átalakult a nök iránti tiszteletet szimbolizáló ünneppé.

Én az ún. férfinapot tartom eröltetett és kifejezetten kereskedelmi célokat szolgáló (l. még Bálint nap helyett "Valentin's day"), úgymond az egyensúly helyreállítását célzó, álságos "ünnepnapnak".

Franciaországról nem tudom, de pl. Ausztriában és Németországban szintén ünnep ez a nap.

mekkÜdv

Előzmény: sosav (21)
jégtörő Creative Commons License 1999.03.07 0 0 25
Kedves mekklátja !

Valaki a nőnapot szereti, valaki a nőket. Én az utóbbit. De hát az izlések különbözők. (tudom, a kettő nem zárja ki egymást, bár én a nők megalázását vélem a nőnapban, amit legtöbb nőismerősöm között is elfogadott vélemény)

Egyébként valami kommunista nőszemély találta ki a nőnapot a nők elnyomásának és női mivoltuk háttérbe szorításának leplezésére. Most nem jut eszembe a neve, talán Clara Zetkin.

Az az ünnepelni való nap, ami jelentős történelmi eseményhez fűződik, vagy hosszú idő alatt spontánul alakul ki.

Előzmény: mekklátja (20)
r_bendegúz Creative Commons License 1999.03.07 0 0 24
???????
Előzmény: tig (23)
tig Creative Commons License 1999.03.07 0 0 23

Csakis es kizarolag r_bendeguznak, es a tobbi Tasztaltarsnonek:


Szeretetben.

Előzmény: r_bendegúz (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!